+90 342337 27 97

Bebeğiniz Dengeli Besleniyor mu ?

Çocuğun Yiyecek Rehberi

Bebeğinizin beslenmesinden memnun musunuz? Bu yaştaki bebekler büyük miktarlarda yemek yemezler, dolayısıyla dengeli bir beslenmenin sağlanması önemli.

Doğru Yemek

Doktorunuzun rutin kontrolleri sırasında, bebeğinizin bu yaşında neler yediğini bilmeleri iyi bir fikirdir. Eğer bebeğinize, protein içeren et ve peynir, karbonhidrat içeren makarna ve pirinç, taze meyve ve sebzelerden yapılmış dengeli öğünler hazırlarsanız, beslenmesi muhtemelen başarılı olur. Bebeğinizin aldığı kilo doktorunuza çocuğunuzun yeterli beslenip beslenmediği konusunda fikir verir. Eğer bebeğinizin yeterince meyve ve sebze yemediğini düşünüyorsanız doktorunuz size vitamin desteği tavsiye edebilir.

Bilginize: Bebeğinize vitamin vermeden önce doktorunuza danışın. Bazı mineral ve vitaminlerden çok miktarda alınması doğru olmayabilir. Ve bebeğinize yetişkin vitaminlerinden vermemeniz gerekir. Bebekler için özel olarak formüle edilmiş vitaminler bulunur. Prima Enstitüsü üyelerinin günlük tecrübeleri sırasında aklına takılan sorulara uzmanlarımızın verdiği cevapların paylaşıldığı Uzmanımızın Cevapları bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz:

Hızlı Öneri: Yerken huysuzlanan bebeğiniz için buz yaptığınız kabın bölmelerinde donduracağınız küçük yemek parçacıkları ilginç olabilir ve bu bölmelerdeki yemek miktarının az oluşu onu rahatlatabilir. Meyve parçacıkları, peynir küpleri, makarna parçaları, mısır gevreği ve pişmiş sebzeler, buzlukta saklayacağınız yemekler için iyi birer fikirdir. Titizlenen bebeklerin önlerine konan büyük yemek tabaklarından hoşlanmayabileceklerini unutmamak gerekir.

Paylaş: